POHODA Business Intelligence zvíťazila v prestížnej súťaži Microsoft Awards 2012

Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Business Intelligence > Microsoft Awards 2012

Spoločnosť Microsoft vyhlásila vo štvrtok 29. marca víťaza 14. ročníka súťaže Microsoft Awards 2012 v Českej republike. V kategórii Data Management a Business Intelligence získal prvé miesto náš projekt Reporting a performance management v spoločnosti SEMIX PLUSO pomocou riešenia Business Intelligence.

V siedmich kategóriách boli ocenené predovšetkým projekty s vysokou mierou inovácie s dôrazom na vyčíslenie konkrétnych úspor nákladov a zefektívnenie firemných procesov.

Riešenie, ktoré sme do súťaže prihlásili, zaujalo odbornú porotu predovšetkým jednoduchou implementáciou, nízkymi nákladmi, jednoduchou ovládateľnosťou a replikovateľnosťou, a to pri zachovaní všetkých základných princípov Business Intelligence a s využitím najmodernejších technológií spoločnosti Microsoft. Riešenie nasadené v spoločnosti SEMIX PLUSO ukazuje cestu k efektívnemu využívaniu nástrojov Business Intelligence v segmente malých a stredných firiem.

Za spoločnosť STORMWARE prevzal víťazné ocenenie obchodný riaditeľ Ing. Karel Nekuža (na fotografii vpravo)

Business Intelligence šetrí čas i náklady v spoločnosti SEMIX PLUSO

Riešenie Business Intelligence umožnilo firme SEMIX PLUSO využívať nástroje Business Intelligence, ktoré sú postavené na technológií spoločnosti Microsoft. Vlastní tak plnohodnotný a inovatívny nástroj pre analýzu a reporting údajov a vyriešila komplexné potreby reportingu a controllingu.

"Business Intelligence nám značně pomáhá s controllingem. Reporty a analýzy zpracováváme velmi pohodlně, nejraději v Excelu. Díky denním aktualizacím dat pracujeme se zaručeně čerstvými informacemi pro strategické i operativní rozhodování. Na jejich základě se nám podařilo optimalizovat mnoho pracovních postupů ve všech divizích a dceřiných firmách. První přínosy v podobě konkrétních využitelných informací jsme přitom vnímali ihned po nasazení tohoto řešení. S ročním odstupem nám vychází tato čísla: úspora 28 hodin měsíčně pro top manažery a 40 hodin měsíčně u manažerů na úrovni středního managementu. Investice do samotného řešení Business Intelligence se nám vrátila během šesti měsíců,“ popisuje hlavné prínosy Ing. Michal Čižmár, konateľ spoločnosti SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Riešenie Business Intelligence môže mať každý užívateľ systému POHODA

Business Intelligence môže byť nasadená u ktoréhokoľvek užívateľa ekonomického systému POHODA. Jadro riešenia tvoria tri základné (krabicové) scenáre Doklady, Sklady a Účtovníctvo, ktoré pokrývajú bežné požiadavky na analýzu údajov v daných oblastiach. Umožňujú pracovať so záznamami naprieč účtovnými obdobiami i konsolidovať údaje z viacerých ekonomických subjektov. Na analýzu účtovných a skladových údajov jednej firmy za viacero rokov postačí scenár Lite s ešte jednoduchšou inštaláciou. Scenáre môžu byť rôzne kombinované a zákazník si ich môže v dodanom riešení jednoducho upraviť podľa svojich meniacich sa požiadaviek sám. Výstupy užívatelia najčastejšie zostavujú v aplikácii Microsoft Excel. Každý deň majú k dispozícii aktuálne informácie pre rozhodovanie.

Certifikát pre spoločnosť STORMWARE, víťaza súťaže Microsoft Awards 2012

Kontaktujte nás

Kontakt

Ak Vás téma Business Intelligence zaujíma a chceli by ste sa dozvedieť viac informácií o riešení Business Intelligence, obráťte sa na nás. Telefonicky alebo e-mailom môžete kontaktovať priamo našu centrálu alebo niektorú z pobočiek STORMWARE.
Radi by ste si dohodli bezplatnú konzultáciu? Jednoducho vyplňte tento kontaktný formulár.
Odpovede na otázky k produktu Business Intelligence Vám taktiež môže priniesť účasť na bezplatnom seminári.