Využite nový Účet POHODA pre bezpečnejšie a pohodlnejšie jednotné prihlasovanie k službám a aplikáciam STORMWARE

Od 25. 5. 2018 je služba STORMWARE eForm zrušená, pretože nemôžeme 100% zaručiť súlad so Všeobecným nariadením o ochrane osobných údajov (GDPR). Existujúci užívatelia môžu túto službu naďalej používať, je ale potrebné si zabezpečiť iný server pre transport objednávok.

eKonto

POHODA umožňuje vygenerovať objednávkový formulár STORMWARE eForm vrátane možnosti platby bankovým účtom eKonto. V tomto prípade realizáciu platby bezpečne overíte pomocou internetu a tovar expedujete spolu s faktúrou (daňovým dokladom), ktorú vystavíte na základe prijatej objednávky.

Zákazník, ktorý na internete používa tento typ platby, zvolí vo vašom objednávkovom formulári spôsob platby eKonto, po odoslaní objednávky bude presmerovaný na zabezpečené stránky eKonto, kde sa identifikuje a potvrdí súhlas s platbou.

V texte e-mailu prijatej objednávky uvidíte vybraný spôsob platby prostredníctvom účtu eKonto. Objednávka bola odoslaná ešte pred prihlásením zákazníka k jeho účtu, preto je potrebné uskutočnenie platby vždy overiť.

Horná časť e-mailu obsahuje odkaz na zabezpečené stránky účtu eKonto. Kliknutím je teda možné overiť úspešnosť dokončenia konkrétnej transakcie. (Na koniec odkazu dopíšte heslo pridelené pre overovanie stavu transakcie.) Zobrazí sa stránka s prehľadnou tabuľkou popisujúcou transakciu. Bližšie informácie o význame stĺpca Status ste sa dozvedeli z dokumentácie od banky.

Postup zavedenia platby eKonto

  1. Na stránkách eKonto vyplníte online formulár Zavedenie platobného systému (sekcia Firemné financie/On-line obchodovanie/viac...).
  2. Po tomto prvom kroku Vás bude kontaktovať pracovník Raiffeisen bank a po dohode podpíšete zmluvy.
  3. Obdržíte parametre potrebné pre sprevádzkovanie obchodu, predovšetkým SHOPNAME parameter.
  4. V systéme POHODA v nastavení internetového obchodu STORMWARE eForm  v sekcii Spôsob platby povolíte platenie eKonto tlačidlom Nastaviť.
  5. Následne zadáte parameter SHOPNAME a vyberiete bankový účet eKonto. Podľa potreby zadajte taktiež konštantný symbol.
  6. Vygenerujete HTML objednávkový formulár - teraz už vrátane fungujúcej platby.
  7. Objednávkový formulár a obrázok ekonto.gif umiestnite na svoje stránky a môžete prijímať platby.