Využívame cookies pre zabezpečenie jednoduchšieho používania našich webových stránok. Pokračovaním v prehliadaní webu predpokladáme, že s tým súhlasíte. Rozumiem Viac informácii
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Rady systému POHODA

Rady systému POHODA

Hlavné rozdiely medzi jednotlivými radmi

Účtovný program
POHODA Šípka
POHODA

Použité funkcie a technológie:

Ekonomický systém
POHODA
SQL
Šípka
POHODA SQL

Použité funkcie a technológie:

Informačný systém
POHODA
E1
Šípka
POHODA E1

Použité funkcie a technológie:

 

Prečo tri rady systému POHODA?

Účtovný program POHODA ponúkame v troch produktových radoch. Ak Vás zaujíma, aký je medzi nimi rozdiel, najjednoduchšie je pozrieť sa na ne predovšetkým z pohľadu technológie, ktorú potrebujú pre svoju prevádzku:

rad POHODA = technológia file-server

  • využíva databázu formátu MS Access

Rad POHODA (a všetky varianty tohto radu) ukladá údaje technológiou file-server. To znamená, že údaje sú zložené na serveri v jednom alebo vo viacerých súboroch a počítač, na ktorom užívateľ s programom POHODA pracuje, pracuje priamo s týmito súbormi na serveri. Tento spôsob práce je rýchly pri lokálnych inštaláciách alebo v malých sieťach.

Pre firmy, kde s ekonomickým systémom pracuje viac ľudí alebo majú väčší objem údajov (napr. desaťtisíce, státisíce záznamov) však nie je táto technológia úplne ideálna, efektívna a bezpečná a je vhodnejšie prejsť na jeden z ďalších dvoch radov, a to buď POHODA SQL alebo POHODA E1.

file-server
 

rady POHODA SQL a POHODA E1 = technológia klient-server

Rad POHODA SQL obsahuje takmer rovnaké funkcie ako základný rad systému POHODA, má navyše možnosť nastavovať prístupové práva užívateľov podľa číselných radov dokladov v niektorých vybraných agendách.

Náš najvyšší rad POHODA E1 obsahuje rad nadštandardných funkcií naviac. Tieto rozšírenia robia z radu POHODA E1 dômyselnejší, užívateľsky „vyšší“ a prepracovanejší ekonomický systém. Ako užívatelia budete rozšírenú funkcionalitu vnímať predovšetkým pri prístupových právach, skladoch, cenotvorbe, hromadných operáciách, užívateľských úpravách agend atď.

Technológia, to je to, o čo tu beží

Dôležité je, že oba rady POHODA SQL a POHODA E1 fungujú na technológii klient-server. Správu údajov, operácie s databázou a fyzický prístup k databázovému úložisku vykonáva výlučne databázový server MS SQL Server, ktorý beží na serveri v sieti. Účtovný program POHODA spustený na počítači, na ktorom pracuje užívateľ, požiada server o určité údaje a dostane na stanici iba túto vybranú sadu údajov. Ak sa má vykonať doplnenie, aktualizácia alebo zmazanie údajov, účtovný program POHODA iba odovzdá požiadavku a zmenu vykoná server.

Vďaka tomuto konceptu sa po sieti prenáša menší objem údajov a databáze sa nemôže poškodiť vplyvom chyby siete. Ak je systém správne nakonfigurovaný, nemá užívateľ programu POHODA žiaden prístup k údajom na serveri iným spôsobom než cez systém POHODA.

Pri užívateľovi systému POHODA SQL či POHODA E1 sa táto technológia teda prejaví:

  • vyššou ochranou údajov proti ich poškodeniu,
  • vyšším zabezpečením údajov proti neoprávnenému prístupu alebo ich zneužitiu,
  • rýchlejšou odozvou programu pri veľkom množstve údajov alebo súbežnej práci viacerých užívateľov.
klient-server
 

V prípade radu POHODA E1 navyše ešte:

Pre to, aby ste mohli rady POHODA SQL a POHODA E1 využívať, potrebujete SQL Server od spoločnosti Microsoft.


Stiahnutie programu POHODA Start
  • 500 záznamov v účtovnom denníku
  • 200 záznamov v peňažnom denníku v jednoduchom účtovníctve
  • 200 záznamov v agende skladových pohybov
  • 10 záznamov v agendách majetku a miezd
  • 100 záznamov v ostatných agendách
  • 20 použití funkcií pre prácu s údajmi

Meno a priezvisko:*
IČO:
Firma:
Ulica:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odoslať a stiahnuť

Program POHODA Start
si už stiahlo 74324 užívateľov


POHODA Start má po registrácii časové obmedzenie do konca aktuálneho kalendárneho roka. Po uplynutí tohto obdobia bude možné nainštalovať novú verziu a pokračovať v bezplatnom používaní v ďalšom roku.

Akonáhle dôjde k prekročeniu limitu voľných záznamov alebo uplynie časové obmedzenie, budú tlačové zostavy označené slovom NEPLATNÉ.

Ak si neskôr kúpite plnú verziu programu POHODA, budete do nej môcť previesť všetky údaje vytvorené v programe POHODA Start a pokračovať s nimi ďalej bez obmedzení.

POHODA Start má bez registrácie limit 200 voľných záznamov v účtovnom denníku, resp. v peňažnom denníku a je možné ju používať 3 mesiace od prvej inštalácie na počítač (alebo do konca aktuálneho roka, ak je skôr ako o 3 mesiace od prvej inštalácie). Ak si prajete tieto začiatočné limity zvýšiť, zvoľte si stiahnutie s registráciou na záložke A v tomto okne. Registráciu je možné uskutočniť i neskôr priamo z programu POHODA Start.

Po vyčerpaní limitu budú tlačové zostavy označené slovom NEPLATNÉ.

Ak si neskôr kúpite plnú verziu programu POHODA, budete do nej môcť previesť všetky údaje vytvorené v programe POHODA Start a pokračovať s nimi ďalej bez obmedzení.

Ďakujeme, že ste si vybrali POHODU Start.

Na e-mail uvedený vo formulári obdržíte registračné číslo.

Nainštalujte program POHODA Start do svojho počítača. Pri spustení programu stlačte tlačidlo Registrácia. V sprievodcovi vyberte možnosť Zadať registračné číslo programu POHODA Start a na ďalšej strane vyplňte zaslané registračné číslo.

Ak sťahovanie nezačne do 15 sekúnd, kliknite na tlačidlo Stiahnuť

Stiahnuť

Ďakujeme, že ste si vybrali POHODU Start.

Ak sťahovanie nezačne do 15 sekúnd, kliknite na tlačidlo Stiahnuť

Stiahnuť
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: