Skip Navigation LinksSTORMWARE > PRODICT

Prekladové slovníky PRODICT 2005

PRODICT je slovníkový software s bohatou slovnou zásobou a prehľadným usporiadaním hesiel. Program má jednoduché intuitívne ovládanie a vyniká okamžitým zobrazením prekladu pri zápise hľadaného slova. Významy hesla sú prehľadne spracované a zobrazené s farebným odlíšením rôznych častí prekladu. Program obsahuje taktiež výukový režim so skúšaním slovíčok v rôznych tematických lekciách. Navyše si môžete dopĺňať vlastné lekcie i vlastnú slovnú zásobu do užívateľských slovníčkov.

Väčšina z obsiahnutých slovníkov vyšla i knižne. Celková cena slovníkov v tlačenej podobe je zrovnateľná s cenou tohto elektronického superslovníka. Avšak úžitková hodnota elektronického vydania je omnoho vyššia: skúste vyhľadať požadovaný výraz v desiatich knižných slovníkoch naraz!

PRODICT vám nájdené heslá zobrazí okamžite, a to v poradí, ktoré ste si nastavili a zo slovníkov, ktoré ste si vybrali. Nastavením poradia môžete uprednostniť odvetvové zameranie práve prekladaného textu alebo môžete niektoré slovníky úplne vypnúť, pokiaľ práve významy z daného odvetvia nepotrebujete.

Ovládanie programu je naozaj jednoduché. Pri zápise slova sa okamžite zobrazuje najbližšie heslo. Pokiaľ máte zapnuté obojstranné hľadanie, program sám rozpozná jazyk a prepne slovník do správneho smeru.

Profesionálnym nástrojom programu je fulltextové vyhľadávanie, ktoré umožňuje nájsť všetky miesta výskytu hľadaného výrazu v heslových záhlaviach i na strane prekladu.


Ďalším prínosom programu PRODICT je funkcia preklad zo súboru pre preklad jednotlivých slov zo súvislého textu. Stačí otvoriť súbor s dokumentom, ktorý chcete preložiť, alebo text vložiť zo schránky a kurzorom alebo myšou voliť slová, ktoré chcete nájsť v slovníku. Nejedná sa o automatizovaný preklad, avšak pri prekladaní vám táto funkcia ušetrí čas a preklad je efektívnejší.PRODICT nie je len slovník, ale i výukový program. Obsahuje niekoľko tematických lekcií pre učenie a skúšanie vašich vedomostí. Ďalšie lekcie si môžete vytvoriť sami. Slovíčka je možné do lekcie vkladať zo slovníka iba kliknutím na tlačidlo. Spôsob skúšania je možné nastaviť v sprievodcovi. Na záver vám program zobrazí výsledné hodnotenie.

Systémové požiadavky

Pre používanie softwaru postačí celkom bežné vybavenie počítača s procesorom Intel Pentium 1 GHz alebo lepším, operačnou pamäťou 256 MB alebo viac a operačným systémom Microsoft Windows 7, Vista, XP alebo 2000. Pred začatím inštalácie odporúčame mať na pevnom disku aspoň 70 MB voľného miesta. Pre inštaláciu prekladových slovníkov so zvukovou podporou je potrebné mať na pevnom disku aspoň 300 MB voľného miesta.