Využite nový Účet POHODA pre bezpečnejšie a pohodlnejšie jednotné prihlasovanie k službám a aplikáciam STORMWARE

Od 25. 5. 2018 je služba STORMWARE eForm zrušená, pretože nemôžeme 100% zaručiť súlad so Všeobecným nariadením o ochrane osobných údajov (GDPR). Existujúci užívatelia môžu túto službu naďalej používať, je ale potrebné si zabezpečiť iný server pre transport objednávok.

Internetový obchod

STORMWARE eForm je unikátny nástroj na rozbehnutie a podporu obchodovania na internete. Tento internetový obchod je zadarmo súčasťou ekonomického systému POHODA a umožňuje ponúknuť vybrané skladové zásoby na internete. Prijaté objednávky je možné naimportovať do programu POHODA k ďalšiemu spracovanie. Obchod eForm podporuje online platby zákazníka prostredníctvom portálu eKonto.

STORMWARE eForm nie je internetový obchod klasického typu, ale objednávkový formulár vygenerovaný ekonomickým systémom POHODA, ktorý umožňuje automatický import získaných objednávok do účtovníctva. Vytvorený eForm stačí umiestniť na váš web (stačí obyčajný HTML web, bez podpory aktívneho skriptovania na strane serveru), do stránok pridať odkazy na túto objednávku a potom už môžete očakávať objednávky od vašich zákazníkov. Objednávky z takto vytvoreného objednávkového formulára sú doručované na vami zadaný e-mail vo forme prílohy správy s príponou XPH (formát XML), který POHODA vie automaticky naimportovať.

POHODA: Internetové obchody sa nastavujú v rovnomennej agende

Skôr ako začnete STORMWARE eForm používať, prečítajte si tieto kapitoly:

  1. Registrácia
  2. Vytvorenie obchodu
  3. Objednanie
  4. Import objednávky

Kedy je vhodné nasadiť STORMWARE eForm?

STORMWARE eForm je určený pre firmy s malým sortimentom ponúkaného tovaru, pre ktoré použitie klasického internetového obchodu nie je vhodné. STORMWARE eForm je výborné riešenie v prípade, že vám z internetu denne prichádza iba niekoľko objednávok. Pokiaľ ste o doručenej pošte informovaní pomocou SMS, ste navyše schopní okamžite vybrať poštu a k importovanej prijatej objednávke vystaviť napr. HTML potvrdenie o prijatí, ktoré obratom pošlete odberateľovi.

Vzhľad formulára môžete prispôsobiť osobitému štýlu vášho webu a HTML stránku umiestniť na internet k ostatným vašim stránkam, na rovnaké miesto, kde sú vaši zákazníci zvyknutí vás hľadať. Celý web, vrátane objednania, potom pôsobí jednotne a ucelene.

Pri vyvolaní stránky s objednávkovým formulárom sa žiadne údaje nenačítajú z databázy, HTML stránka je už kompletne pripravená a obsahuje celú ponuku tovaru. Týmto skrátite dobu načítania stránky a zákazníkom tak ponúknete rýchlosť odozvy, na ktorú sú na vašom webe zvyknutí.

STORMWARE eForm nie je vhodný pre firmy, ktoré denne vybavujú veľké množstvo objednávok z internetu, znamenalo by to otvárať desiatky príloh doručených emailov. V takom prípade radšej zvoľte klasický internetový obchod, ktorý načíta objednávky klientskym programom. Ekonomický systém POHODA podporuje celý rad takýchto systémov, takže si stačí len vybrať.