Využívame cookies pre zabezpečenie jednoduchšieho používania našich webových stránok. Pokračovaním v prehliadaní webu predpokladáme, že s tým súhlasíte. Rozumiem Viac informácii
Akcia platí do 31.12. 2020 pri nákupe aplikácie mPOHODA Basic

XML Schema Validator

Aplikace XML Schema Validator 2.4 slúži na všeobecnú validáciu súborov XML podľa zadanej schémy.

Pokiaľ xml import/export nie je korektný a požiadavka je nevalidná, XML Schéma Validator 2.4 vám uľahčí prácu a vypíše v sekcii pre Log podrobné informácie, ktoré sa týkajú danej požiadavky. Dozviete sa umiestenie daného problému a výpis chyby, ktorú je potrebné opraviť podľa našej schémy.

Správny postup použitia aplikácie XML Schéma Validator, pre validáciu XML požiadaviek (request) a XML odpovedí (response), je nasledujúci. Pokiaľ program POHODA pri XML komunikácii zobrazí v odpovedi (response) hlásenie, že sa nepodarilo overiť obálku podľa schémy, je vhodné použiť XML Schema Validator 2.4, ktorý zistí, na akom mieste a z akého dôvodu nedochádza ku korektnemu XML importu/exportu vašej požiadavky.

Validácia XML súborov sa vykonáva pri importe xml dát do programu POHODA. Najprv dochádza ku kontrole samotnej obálky. Kontroluje sa teda dataPack a dataPackItem. Po kontrole obálky sa kontrolujú jednotlivé doklady napr. invoice, voucher, intDoc, stock atď.

Importovaný doklad alebo požiadavku pre import tzv. request je nutné validovať podľa data.xsd, ktorý nájdete v inštalačnom adresári programu POHODA v adresári Info\Schéma. Ako namespace použite nasledujúci text "http://www.stormware.cz/schema/data.xsd".

Upozornenie: XML komunikácia verzia 1.x nie je od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400, podporovaná. Odporúčame všetkým užívateľom zvážiť prechod na novšiu verzi 2.x.