Využívame cookies pre zabezpečenie jednoduchšieho používania našich webových stránok. Pokračovaním v prehliadaní webu predpokladáme, že s tým súhlasíte. Rozumiem Viac informácii
Sme pripravení vám pomôcť s rozšírením vašej sieťovej licencie programu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > XML komunikácia > Ukončenie podpory XML komunikácie verzie 1.x

Ukončenie podpory XML komunikácie verzie 1.x

Radi by sme Vás upozornili na ukončenie podpory XML komunikácie verzie 1.x od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400. Po tejto verzii programu POHODA nebude XML komunikácia verzie 1.x fungovať. Zvážte teda v najbližšom období prechod na vyššiu verziu 2.x, ktorá ako jediná reaguje na novo pridávané úpravy a rozšírenia programu POHODA. Pre zistenie verzie komunikácie XML, ktorú používate, kontaktujte dodávateľa riešenia napojenia na program POHODA.

Koho sa daná zmena týka?

Zmena sa týka prepojenia akéhokoľvek systému s programom POHODA formou XML komunikácie vo verzii 1.x. Medzi najčastejšie riešenia patria napr.:

 • prepojenie programu POHODA a e-shopov,
 • prepojenie s rôznymi objednávkovými, fakturačnými a špedičnými systémami,
 • rôzne hardwarové riešenia tretích strán (prenosné čítačky, prenosné počítače PDA...),
 • prepojenie s iným účtovným systémom,
 • iné.

Pre informáciu, ktorú verziu XML komunikácie používate, kontaktujte dodávateľa daného riešenia prepojenia cez XML.

Zmena sa netýka komunikácie s Daňovou sekciou Finančného riaditeľstva SR (DRSR), Sociálnej poisťovne, zdravotných poisťovní a Slovenskou poštou (ePodací hárok).

Čo je potrebné upraviť?

Ak v programe POHODA používate XML komunikáciu vo formáte verzie 1.x, je potrebné upraviť XML požiadavky na formát verzie 2.x.

Ide o tieto úpravy:

 • zmena verzie obálky XML dokumentu (dat:dataPack a dat:dataPackItem) na verziu 2.0,
 • zmena namespace z “http://www.stormware.cz/schema/*“ na “http://www.stormware.cz/schema/version_2/*“,
 • zmena verzie XML požiadavky na import/export údajov z/do danej agendy. Konkrétne ide faktúry, objednávky, ponuky, dopyty, interné doklady, pokladničné doklady, predajky, príjemky, výdajky, prevodky, výrobu, adresár, zásoby, členenie skladov, zákazky, parametre internetových obchodov a voliteľné parametre.

POHODA: XML komunikácia verzia 1.x

POHODA: XML komunikácia verzia 2.x

V prípade XML importu/exportu agendy Adresár a Zásoby môžu byť malé odlišnosti, ktoré je možné porovnať v príslušných XSD schémach.

XSD schémy verzie 2.x sú v programe POHODA uložené v inom adresári ako schémy verzie 1.x. Nájdete ich v údajovom adresári Pohoda\Data\InfoSK\Schema\version_2. Ak však používate aplikácie tretích strán, overte si, či je ich aplikácia pripravená pre prechod na vyššiu verziu.

Verzia 2.x okrem iného umožňuje vytvárať väzby na doklad. POHODA tak vďaka formátu XML dokáže vytvárať napríklad vydanú zálohovú faktúru alebo vydanú faktúru z vopred vytvorenej prijatej objednávky. Tým dôjde i k väzbe medzi dokladmi. Preniesť môžete buď celý doklad, alebo len vybrané položky. Zároveň máte možnosť do vytváraného dokladu pridať novú textovú alebo skladovú položku. Ďalší rozdiel oproti verzii 1.x je v tom, že nemusíte dbať na to, aby jednotlivé elementy boli radené v určitom poradí v bloku. Keďže je teraz možné poradie vyčítať zo schémy, môže byť rôzne. Pri agendách Adresár a Zásoby je možné aktualizovať existujúce záznamy prostredníctvom XML.

Viac informácii o XML nájdete na www.stormware.sk/xml.

Stiahnutie programu POHODA Start
 • 500 záznamov v účtovnom denníku
 • 200 záznamov v peňažnom denníku v jednoduchom účtovníctve
 • 200 záznamov v agende skladových pohybov
 • 10 záznamov v agendách majetku a miezd
 • 100 záznamov v ostatných agendách
 • 20 použití funkcií pre prácu s údajmi

Meno a priezvisko:*
IČO:
Firma:
Ulica:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odoslať a stiahnuť

Program POHODA Start
si už stiahlo 103731 užívateľov


POHODA Start má po registrácii časové obmedzenie do konca aktuálneho kalendárneho roka. Po uplynutí tohto obdobia bude možné nainštalovať novú verziu a pokračovať v bezplatnom používaní v ďalšom roku.

Akonáhle dôjde k prekročeniu limitu voľných záznamov alebo uplynie časové obmedzenie, budú tlačové zostavy označené slovom NEPLATNÉ.

Ak si neskôr kúpite plnú verziu programu POHODA, budete do nej môcť previesť všetky údaje vytvorené v programe POHODA Start a pokračovať s nimi ďalej bez obmedzení.

POHODA Start má bez registrácie limit 200 voľných záznamov v účtovnom denníku, resp. v peňažnom denníku a je možné ju používať 3 mesiace od prvej inštalácie na počítač (alebo do konca aktuálneho roka, ak je skôr ako o 3 mesiace od prvej inštalácie). Ak si prajete tieto začiatočné limity zvýšiť, zvoľte si stiahnutie s registráciou na záložke A v tomto okne. Registráciu je možné uskutočniť i neskôr priamo z programu POHODA Start.

Po vyčerpaní limitu budú tlačové zostavy označené slovom NEPLATNÉ.

Ak si neskôr kúpite plnú verziu programu POHODA, budete do nej môcť previesť všetky údaje vytvorené v programe POHODA Start a pokračovať s nimi ďalej bez obmedzení.

Ďakujeme, že ste si vybrali POHODU Start.

Na e-mail uvedený vo formulári obdržíte registračné číslo.

Nainštalujte program POHODA Start do svojho počítača. Pri spustení programu stlačte tlačidlo Registrácia. V sprievodcovi vyberte možnosť Zadať registračné číslo programu POHODA Start a na ďalšej strane vyplňte zaslané registračné číslo.

Ak sťahovanie nezačne do 15 sekúnd, kliknite na tlačidlo Stiahnuť

Stiahnuť

Ďakujeme, že ste si vybrali POHODU Start.

Ak sťahovanie nezačne do 15 sekúnd, kliknite na tlačidlo Stiahnuť

Stiahnuť