Využívame cookies pre zabezpečenie jednoduchšieho používania našich webových stránok. Pokračovaním v prehliadaní webu predpokladáme, že s tým súhlasíte. Rozumiem Viac informácii

Hardvérové doplnky

POHODA podporuje celý rad doplnkov, pomocou ktorých sa z vášho počítača stane plnohodnotný pokladničný systém. Pretože na trhu existuje veľké množstvo výrobcov a typov zariadení, predstavíme vám tie produkty, ktoré sú s programom POHODA plne kompatibilné.

Certifikované fiškálne tlačiarne k systému POHODA

POHODA podporuje komunikáciu s celým radom certifikovaných fiškálnych tlačiarní a certifikovaných registračných pokladní, doplnením ktorých môžete svoj počítač rozšíriť na plnohodnotný pokladničný systém. Na trhu existuje veľké množstvo výrobcov a jednotlivých typov zariadení, ktoré je možné v spojení s programom POHODA používať. Aby sme Vám uľahčili rozhodovanie pri ich nákupe, urobili sme výber niektorých vhodných výrobkov.

Všetky podporované fiškálne tlačiarne umožňujú tlač dokladov z agendy Predajky, tlač dokladov s hotovostnou úhradu faktúry, tlač vkladov a výberov hotovosti a podporujú kombinovanú úhradu dokladov.

Spoločnosť STORMWARE nie je predajcom uvedených zariadení. V prípade záujmu je potrebné kontaktovať priamo ich výrobcov, príp. regionálnych predajcov.

Zoznam registrovaných servisných organizácií ERP - certifikovaných partnerov systému POHODA nájdete tu.

Zoznam všetkých registrovaných servisných organizácií ERP nájdete na webovej stránke Daňového riaditeľstva SR.

Názov fiškálnej tlačiarne
Podpora terminálového režimu
FT 4000 (Varos)*
ÁNO
FT EFox*
ÁNO**
FT Mini EFox*
ÁNO**
FT Epson Upos FP-T88US M2
NIE
FT Pegas
ÁNO
FT Wincor-Nixdorf Epson FT-T70
ÁNO
FT Wincor-Nixdorf Epson FT-T20
ÁNO
FT BlackCat
NIE
Fiškál S.A. Easy-Pos.2010
ÁNO

* Podpora úhrady faktúr v cudzej mene

** Tlačový manažér pre fiškálne tlačiarne EFox a Mini Efox je možné stiahnuť z odkazu http://www.stormware.sk/dnload/FiServ.zip

VAROS TRADE, s. r. o., Banská Bystrica

Primárnou činnosťou spoločnosti VAROS TRADE, s. r. o. je vývoj a výroba fiskálnych modulov a následná podpora pri ich integrácii do pokladničných systémov. Fiskálne riešenia tejto spoločnosti sú nasadzované v exponovaných prevádzkach s množstvom vystavených pokladničných dokladov denne, ako sú napríklad benzínové pumpy, veľké obchodné centrá, potravinové reťazce, reštaurácie, lekárne, kiná, plavárne, aquaparky a iné.

FT 4000:

Výhody riešenia predaja cez fiskálnu tlačiareň FT4000: rýchla a tichá tlač dokladov; možnosť tlače grafického loga; možnosť tlače na úzku 57 mm aj širokú 80 mm pásku; zálohovanie fiskálnych údajov na disk, USB kľúč, DVD, CD; možnosť tlače a prezerania kontrolnej pásky; možnosť prezerania archivovaných pások na PC bez nutnosti pripojenia FT4000; možnosť výberu - malého alebo veľkého zákazníckeho displeja; telefonická aj servisná podpora a jednoduchá integrácia pod existujúcu tlačiareň.

Viac informácií o produktoch spoločnosti Varos nájdete na webovej stránke www.varos.sk.

VAROS FT 4000

ELCOM, s. r. o., Prešov

Spoločnosť ELCOM, s. r. o. sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom registračných pokladníc, POS systémov a profesionálnych displejov a klávesníc. Svojim zákazníkom ponúka aj celý sortiment pokladničného príslušenstva renomovaných značiek, programové vybavenie a kompletné zariadenie predajní za výhodné ceny.

Fiskálne tlačiarne EFox:

V ponuke spoločnosti ELCOM nájdete širokú škálu spoľahlivých fiskálnych tlačiarní renomovaných značiek Elcom, Epson a Bixolon s obchodným názvom EFox (Elcom Fiscal box), ktoré boli úspešne certifikované v súlade so zákonom č. 289/2008 Z. z. Vyberať si môžete z modelov s termotlačiarňou alebo ihličkovou tlačiarňou.

Stručný prehľad o produktoch Elcom podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

Tlačový manažér pre fiškálne tlačiarne EFox a Mini Efox je možné stiahnuť z odkazu http://www.stormware.sk/dnload/FiServ.zip.

Viac informácií o produktoch Elcom nájdete na webovej stránke www.elcom.eu.

Elcom Efox

UPOS SYSTEM SLOVAKIA, s. r. o, Čadca

Fiškálna tlačiareň Epson FP-T88US M2:

Rýchla a spoľahlivá termo tlačiareň, vhodná všade tam, kde je kladený dôraz na rýchlu tlač a tichý chod s jednoduchou obsluhou. Je aj silným marketingovým nástrojom. Tlačiareň dokáže tlačiť grafické logo i čiarové kódy (vhodné pre tlač zľavových kupónov, vernostných bonusov, nefiškálnych dokladov a pod.)
Stručný prehľad o produktoch spoločnosti UPOS podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

Viac informácií o produktoch spoločnosti UPOS nájdete na webovej stránke www.upos.com.pl.

Epson Upos

WINCOR NIXDORF, s. r. o. (Slovensko)

Spoločnosť WINCOR NIXDORF je výrobca profesionálnych pokladničných systémov a radí sa na popredné pozíce v dodávkách týchto systémov vo svete a na prvé miesto v Európe a v SR. Svojim zákazníkom ponúka široké portfólio produktov a riešení pre všetky segmenty peňažného trhu – hypermarkety, diskontné reťazce, obchodné domy, hotely, reštaurácie, veľkoobchody, maloobchody, čerpacie stanice a lotérie. Zabezpečuje dodávky najmodernejšieho pokladničného hardwaru a komplexných softwarových riešení pripravených na mieru zákazníkom. Zároveň ponúka optimalizované, štandardné, jednoducho prispôsobiteľné riešenia pre malých podnikateľov za zaujímavé ceny.

Na inicializáciu FT WINCOR NIXDORF si môžete spustiť tento inštalačný súbor Opos driver.

FT WINCOR NIXDORF EPSON FT-T70:

Unikátny desing, jednoduchý servis. Prvá POS tlačiareň s ovládacími prvkami umiestnenými na prednej strane. Je špeciálne navrhnutá pre retail a pohostinstvá. Má jednoduché zakladanie papiera z prednej strany, automatickú rezačku a ľahko odstrániteľný kryt pre prístup operátora.

Stručný prehľad o produktoch spoločnosti Wincor Nixdorf podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

WINCOR NIXDORF EPSON FT-T70
FT WINCOR NIXDORF EPSON FT-T20 FMSK:

Najlacnejšia tlačiareň na slovenskom trhu zachováva všetky výhody kvalitných fiškálnych tlačiarní EPSON, ako sú vysoká spoľahlivosť, rýchla tlač, jednoduchá obsluha. Variabilné ukladanie elektronického žurnálu na mikro SD kartu alebo do PC, tlač kupónov, čiarových kódov sú ďalšie prednosti tejto fiškálnej tlačiarne. Energeticky úsporná tlačiareň FT-T20 FMSK je ponúkaná buď s externým VFD displejom 860, s kompaktnejším displejom EPSON DM-110 alebo s jednoriadkovým integrovaným displejom.

Stručný prehľad o produktoch spoločnosti Wincor Nixdorf podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

WINCOR NIXDORF EPSON FT-T20 FMSK

AXIS, spol. s r. o., Lučenec

FT BlackCat Bixolon SRP-350F:

Vysokorýchlostná fiškálna tlačiareň. Tlačiareň umožňuje tlač čiarových kódov a má automatický orez účtenky. Vhodná pre obchodné prevádzky všetkého druhu, reštauračné a pohostinské zariadenia.

AXIS

Certifikované registračné pokladnice k systému POHODA

Program POHODA podporuje pokladnice značky Euro. Tiež si môžete vybrať niektorú z pokladničných zásuviek, vďaka ktorej bude práca s hotovosťou prehľadnejšia.

Názov registračnej pokladne
Agenda predajky
Hotovostná úhrada faktúry
Online režim
Offline režim
Euro 100T-F 1500 PLU
A
A
A
A
Euro 200TE-F 2400/10000 PLU
A
A
A
A
Euro 200TX-F 2400/10000 PLU
A
A
A
A
Euro 2100TE-F 6500/21500 PLU
A
A
A
A
Euro 2000T-F Alpha 7000 PLU
A
A
A
A
Euro 2000TE-F Alpha 7000 PLU
A
A
A
A
Euro 500T-F Handy 7000 PLU
A
A
A
A
Euro 500TE-F Handy 7000 PLU
A
A
A
A
Euro 500TX-F Handy 7000 PLU
A
A
A
A
Euro 500 FP-F
A
A
A
N
Euro 1000T-F 1000 PLU
N
A
N
A
Euro 1000 T
N
N
N
A
Euro 50 Cash
N
A
N
A
Euro 50 Mini *
A
A
A
A
Euro 50 Smart
N
A
N
A
Euro 50 Medi
A
A
A
A
Euro 150 Flexy
A
A
A
A
Euro 150 Flexy Plus
A
A
A
A

Pozn.: Pri všetkých registračných pokladniach Euro sa Vklady/Výbery v pokladni vykonávajú tlačidlami priamo na registračných pokladniciach. RP nepodporujú uvedené funkcie cez PC.

* V prípade registračnej pokladne Euro 50 Mini je podpora agendy Predajky až po preflashovaní firmware.

V prípade terminálového režimu s pripojením fiškálneho zariadenia (fiškálnej tlačiarne alebo pokladnice) pomocou sériového rozhrania (tzv. COM portu) je vo verzii operačného systému Microsoft Windows Server 2008 R2 (a vyššie) výrazne spomalená komunikácia s fiškálnym zariadením spôsobená výrobcom operačného systému.

Údaje uvedené v tabuľke sú použité priamo z programu POHODA, rel. 11201.8 (08. 01. 2016). Pre aktuálnosť údajov odporúčame kontaktovať technickú hotline.

Popis Online a Offline režimu pri RP:

Pri online režime sa RP správa ako paragónová tlačiareň a slúži priamo na tlač blokov. Pri tomto režime musí byť RP zapnutá a pripojená priamo k PC. Pri offline režime sa urobí export skladových kariet do RP z programu POHODA. Predaj sa vykonáva bez PC priamo na RP prostredníctvom PLU kódov. Po ukončení predaja sa vykoná import vystavených dokladov z RP do programu POHODA. Na základe tohto importu program POHODA vytvorí výdajku s položkami predaného tovaru.

Odporúčania pre cenotvorbu v programe POHODA pri hotovostnom predaji prostredníctvom pokladne EURO online.

Pokladničná zásuvka

Do pokladničnej zásuvky si uložíte peniaze prijaté od zákazníka. Môžete ju pripojiť k fiškálnej tlačiarni alebo registračnej pokladnici alebo priamo k počítaču, kde máte nainštalovaný systém POHODA.

Označenie zariadenia
Rozhranie
Pokladničná zásuvka CD-950
USB
CD-950 RJ 6-pin, 24V
RJ-11
Virtuos Pokladní zásuvka C420B-RJ10P10C
univerzálne

ELCOM, s. r. o., Prešov

Spoločnosť ELCOM, s. r. o. sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom registračných pokladníc, POS systémov a profesionálnych displejov a klávesníc. Svojim zákazníkom ponúka aj celý sortiment pokladničného príslušenstva renomovaných značiek, programové vybavenie a kompletné zariadenie predajní za výhodné ceny.

Euro-100:

Medzi najčastejšie požiadavky malých a stredných obchodníkov a zvlášť začínajúcich obchodníkov patrí jednoduchosť obsluhy spojená s eleganciou a praktickosťou. Euro-100 prichádza s vyšším výkonom, dobrými možnosťami pripojenia a jedinečnými riešeniami, ktoré šetria Váš čas a peniaze. Vynikajúci štandard môžete navyše rozšíriť aj o ďalšie možnosti pripojenia, ktoré plánujete využívať. Táto registračná pokladnica podporuje externé zariadenie JODO na sťahovanie elektronického žurnálu.

Stručný prehľad o produktoch Elcom podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

Viac informácií o produktoch Elcom nájdete na webovej stránke www.elcom.eu.

Euro 100
Euro-200:

Fiskálna registračná pokladnica Euro-200 jednoduchá na obsluhu pre začínajúcich, ale výkonná pre zbehlých obchodníkov Vám ponúka široké možnosti pripojenia externých zariadení. Pokladnica Euro-200 svojimi vlastnosťami šetrí náklady na prevádzku a Váš čas, preto je vhodná pre obchodníkov, ktorí hľadajú spoľahlivé riešenie a myslia na svoju budúcnosť. Táto registračná pokladnica podporuje externé zariadenie JODO na sťahovanie elektronického žurnálu.

Stručný prehľad o produktoch Elcom podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

Viac informácií o produktoch Elcom nájdete na webovej stránke www.elcom.eu.

Euro 100
Euro-500 Handy:

Fiskálna pokladnica Euro-500 Handy už v štandardnej výbave ponúka výborné technické vybavenie a široké možnosti pripojenia externých zariadení. Jej prednosťami sú kompaktné rozmery a moderný dizajn. Pre lepšie zladenie s Vašou prevádzkou, je v ponuke táto obľúbená pokladnica v dvoch farebných vyhotoveniach. Táto registračná pokladnica podporuje externé zariadenie JODO na sťahovanie elektronického žurnálu.

Stručný prehľad o produktoch Elcom podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

Viac informácií o produktoch Elcom nájdete na webovej stránke www.elcom.eu.

Euro 500 Handy
Euro-2000 Alpha:

Pokladnica Euro-2000 Alpha patrí k veľmi populárnym pokladniciam pre malé a stredne veľké obchodné prevádzky. Ponúka vysoký užívateľský komfort v spojitosti so širokou ponukou podporných aplikácií a možnosťami pripojenia externých zariadení. Táto registračná pokladnica podporuje externé zariadenie JODO na sťahovanie elektronického žurnálu.

Stručný prehľad o produktoch Elcom podporovaných programom POHODA si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu.

Viac informácií o produktoch Elcom nájdete na webovej stránke www.elcom.eu.

Euro 500 Handy

Čítačka čiarových kódov

Čítačka vám umožní rýchlo a jednoducho vyhľadať zásoby, ktoré môžete následne vložiť do dokladu. Zároveň bude vašim pomocníkom pri inventúre, predaji v agende Kasa, vkladaní kontaktov alebo pri prihlasovaní užívateľov programu.

Čítačka čiarových kódov

Spôsob pripojenia čítačky k programu nie je dôležitý, je ale potrebné, aby dokázala pracovať ako sériová a vytvorila teda virtuálny sériový port.

Označenie zariadenia
Rozhranie
Honeywell Laser skener MS5145 Eclipse
USB
Honeywell-Metrologic 1200g Voyager
USB
Honeywell-Metrologic 1202g Voyager BT
USB
Virtuos HT-10
USB
Virtuos HT-310
USB
Virtuos HT-900A
USB

Zákaznícky displej

Pri priamom predaji je externý zákaznícky displej užitočným doplnkom k displeju na fiškálnej tlačiarni. Kupujúci má vďaka nemu lepší prehľad o svojom nákupe a celkovej cene.

Zákaznícky displej

Pre predaj z agendy Kasa alebo doplnku POHODA Kasa Offline je potrebné, aby zariadenie podporovalo komunikačné jazyky (napríklad modely Firich/CD5220, DSP-800, Epson, Aedex alebo Elcom). Môžete si vybrať napríklad z nasledujúcich zariadení.

Označenie zariadenia
Rozhranie
Elcom ED-2500
RS232
Virtuos – VFD displej zákaznický FV-2029M
USB

Váhy

Bez presnej a spoľahlivej váhy si mnohí z vás prácu určite nedokážu predstaviť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré môžete použiť v spojení s programom POHODA.

Online váhy

POHODA podporuje výrobcov, ktorých váhy fungujú na všobecnom protokole Apollo, konkrétne MOTEX R, DIBAL F, CAS ER-Plus. V súčasnosti ale neodporúčame ich pripojenie na účely koncového predaja zákazníkom. Programy POHODA a POHODA Kasa Offline momentálne nie sú certifikované na prepojenie s váhami s neautomatickou činnosťou (NAWI), ktoré podliehajú legálnej metrologickej kontrole podľa STN 17 7045.

Označenie zariadenia
MOTEX R
DIBAL F
CAS ER-Plus

Offline váhy

Ak chcete využiť váhu oddelenú od predajného počítača, ktorá bude tlačiť štítky čiarových kódov s hmotnosťou, odporúčame vám jedinú implementovanú „offline“ váhu MOTEX ML.

Platobný terminál

Platby kartou sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie, preto sa platobný terminál stáva neodeliteľnou súčasťou pokladničného hardvéru.

Platobný terminál

Aj s programom POHODA môžete využívať platobné terminály. Stačí si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Použiť môžete platobný terminál akejkoľvek spoločnosti. Platobné terminály Slovenskej sporiteľne a Tatra banky je možné obsluhovať cez program POHODA. Ostatné platobné terminály sa obsluhujú manuálne bez prepojenia s programom POHODA.

Banka
Podporovaný terminál
Slovenská sporiteľňa
Verifone VX 510
Verifone VX 520
Ingenico ICT220
Tatra banka
Verifone VX 510
Verifone VX 520