Využívame cookies pre zabezpečenie jednoduchšieho používania našich webových stránok. Pokračovaním v prehliadaní webu predpokladáme, že s tým súhlasíte. Rozumiem Viac informácii

Hardvérové doplnky a eKasa

POHODA podporuje celý rad doplnkov, pomocou ktorých sa z vášho počítača stane plnohodnotný pokladničný systém.

eKasa a ES POHODA

ES POHODA v súčasnosti podporuje širokú škálu fiškálnych modulov (tlačiarní) a klasických elektronických registračných pokladníc. Aktuálne používané registračné pokladnice (fiškálne moduly) bude pre zavedenie eKasy nevyhnutné upraviť, prípadne kúpiť nové. POHODA nebude v súvislosti so zavedením eKasy naďalej podporovať všetky doteraz podporované registračné pokladnice (fiškálne moduly). Spoločnosť však integrovala štandardizované komunikačné rozhranie programu POHODA, na ktoré sa môže ktorýkoľvek výrobca, so svojou ORP pripojiť.

Niektoré typy pokladníc už nebude možné ani upraviť (napr. ak používajú ihličkovú tlačiareň alebo to bude rozhodnutie výrobcu/dovozcu pokladnice), prípadne cena úpravy sa bude približovať k cene nového zariadenia. Užívateľov preto vyzývame k opatrnosti a obozretnosti, či si dajú súčasnú pokladnicu (fiškálny modul) upraviť, resp. pre ktorú novú registračnú pokladnicu sa rozhodnú.

Úpravu, prípadne nákup registračných pokladníc (fiškálnych modulov) odporúčame odložiť až na obdobie, keď bude jasné, ktoré z nich budú certifikované a kompatibilné s ES POHODA.

Aktuálny zoznam platných rozhodnutí FS SR o certifikácii
(Na webe FS je potrebné kliknúť v texte stránky na „Zoznam platných rozhodnutí o certifikácii pokladničných programov a chránených dátových úložísk“)

Aktuálné informácie k jednotlivým zariadeniam nájdete v tabuľkách nižšie.

Tlačiarne k systému POHODA

Na trhu existuje veľké množstvo výrobcov a jednotlivých typov zariadení, ktoré je možné v spojení s programom POHODA používať. Aby sme Vám uľahčili rozhodovanie pri ich nákupe, urobili sme zoznam podporovaných zariadení.

Všetky podporované certifikované tlačiarne umožňujú tlač dokladov z agendy Predajky, tlač dokladov s hotovostnou úhradu faktúry, tlač vkladov a výberov hotovosti a podporujú kombinovanú úhradu dokladov.

Spoločnosť STORMWARE nie je predajcom uvedených zariadení. V prípade záujmu je potrebné kontaktovať priamo ich výrobcov, príp. regionálnych predajcov.

Názov zariadenia
Výrobca
Aktuálna podpora
Poznámka
LLARIK, s.r.o.
ÁNO
Integrované a funkčné.
Software Studio, s.r.o.
ÁNO
Integrované a funkčné.
S.A. spol. s r. o.
ÁNO
Integrované a funkčné.
A3 Soft s.r.o.
ÁNO
Integrované a funkčné.
KASO Technologies s.r.o
ÁNO
Integrované a funkčné.
VAROS TRADE, s.r.o.
NIE
V procese integrácie.
VAROS TRADE, s.r.o.
NIE
V procese integrácie.
VAROS TRADE, s.r.o.
NIE
V procese certifikácie na Finančnej správe.
VAROS TRADE, s.r.o.
NIE
V procese certifikácie na Finančnej správe.
ELCOM Efox-T /o
ELCOM, spoločnosť s ručením obmedzeným, Prešov
NIE
V procese integrácie.

Posledná aktualizácia 15. 10. 2019

Registračné pokladnice k systému POHODA

Program POHODA podporuje pokladnice značky ELCOM. Tiež si môžete vybrať niektorú z pokladničných zásuviek, vďaka ktorej bude práca s hotovosťou prehľadnejšia.

Názov zariadenia
Nový názov
Aktuálna podpora
Poznámka
Euro-50 TE Cash*
Euro-50 TE Cash/o*
ÁNO
Online aj Offline režim.
Euro-50 TE Mini
Euro-50 TE Mini/o
ÁNO
Online aj Offline režim.
Euro-50 TE Smart
Euro-50 TE Mini/o
ÁNO
Online aj Offline režim.
Euro-50 TE Medi
Euro-50 TE Mini/o
ÁNO
Online aj Offline režim.
Euro-150 Flexy
Euro-150 Flexy STD/o
ÁNO
Online aj Offline režim.
Euro-150 Flexy Plus
Euro-150 Flexy Plus/o
ÁNO
Online aj Offline režim.
Euro-80/o B eKasa
Euro-80/o B eKasa
NIE
Euro-100 T
Euro-100 TE/o
NIE
Euro-200 TE
Euro-200 TE/o
NIE
Euro-200 TX
Euro-200 TE/o
NIE
Euro-2100 TE
Euro-2100 TE/o
NIE

Posledná aktualizácia 11. 09. 2019

* Registračná pokladňa ELCOM Euro 50 TE Cash podporuje v online režime (pri prepojení pokladne s PC) iba tlač úhrady faktúry. Tlač dokladov z agedny Kasa/Predajky nie je podporovaná.

V prípade terminálového režimu s pripojením fiškálneho zariadenia (fiškálnej tlačiarne alebo pokladnice) pomocou sériového rozhrania (tzv. COM portu) je vo verzii operačného systému Microsoft Windows Server 2008 R2 (a vyššie) výrazne spomalená komunikácia s fiškálnym zariadením spôsobená výrobcom operačného systému.

Popis Online a Offline režimu pri RP:

Pri online režime sa RP správa ako paragónová tlačiareň a slúži priamo na tlač blokov. Pri tomto režime musí byť RP zapnutá a pripojená priamo k PC. Pri offline režime sa urobí export skladových kariet do RP z programu POHODA. Predaj sa vykonáva bez PC priamo na RP prostredníctvom PLU kódov. Po ukončení predaja sa vykoná import vystavených dokladov z RP do programu POHODA. Na základe tohto importu program POHODA vytvorí výdajku s položkami predaného tovaru.

Odporúčania pre cenotvorbu v programe POHODA pri hotovostnom predaji prostredníctvom pokladne EURO online.

Pokladničná zásuvka

Do pokladničnej zásuvky si uložíte peniaze prijaté od zákazníka. Môžete ju pripojiť k fiškálnej tlačiarni alebo registračnej pokladnici alebo priamo k počítaču, kde máte nainštalovaný systém POHODA.

Označenie zariadenia
Rozhranie
Pokladničná zásuvka CD-950
USB
CD-950 RJ 6-pin, 24V
RJ-11
Virtuos Pokladní zásuvka C420B-RJ10P10C
univerzálne

Čítačka čiarových kódov

Čítačka vám umožní rýchlo a jednoducho vyhľadať zásoby, ktoré môžete následne vložiť do dokladu. Zároveň bude vašim pomocníkom pri inventúre, predaji v agende Kasa, vkladaní kontaktov alebo pri prihlasovaní užívateľov programu.

Čítačka čiarových kódov

Spôsob pripojenia čítačky k programu nie je dôležitý, je ale potrebné, aby dokázala pracovať ako sériová a vytvorila teda virtuálny sériový port.

Označenie zariadenia
Rozhranie
Honeywell Laser skener MS5145 Eclipse
USB
Honeywell-Metrologic 1200g Voyager
USB
Honeywell-Metrologic 1202g Voyager BT
USB
Virtuos HT-10
USB
Virtuos HT-310
USB
Virtuos HT-900A
USB

Zákaznícky displej

Pri priamom predaji je externý zákaznícky displej užitočným doplnkom k displeju na fiškálnej tlačiarni. Kupujúci má vďaka nemu lepší prehľad o svojom nákupe a celkovej cene.

Zákaznícky displej

Pre predaj z agendy Kasa alebo doplnku POHODA Kasa Offline je potrebné, aby zariadenie podporovalo komunikačné jazyky (napríklad modely Firich/CD5220, DSP-800, Epson, Aedex alebo Elcom). Môžete si vybrať napríklad z nasledujúcich zariadení.

Označenie zariadenia
Rozhranie
Elcom ED-2500
RS232
Virtuos – VFD displej zákaznický FV-2029M
USB

Váhy

Bez presnej a spoľahlivej váhy si mnohí z vás prácu určite nedokážu predstaviť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré môžete použiť v spojení s programom POHODA.

Online váhy

POHODA podporuje výrobcov, ktorých váhy fungujú na všobecnom protokole Apollo, konkrétne MOTEX R, DIBAL F, CAS ER-Plus. V súčasnosti ale neodporúčame ich pripojenie na účely koncového predaja zákazníkom. Programy POHODA a POHODA Kasa Offline momentálne nie sú certifikované na prepojenie s váhami s neautomatickou činnosťou (NAWI), ktoré podliehajú legálnej metrologickej kontrole podľa STN 17 7045.

Označenie zariadenia
MOTEX R
DIBAL F
CAS ER-Plus

Offline váhy

Ak chcete využiť váhu oddelenú od predajného počítača, ktorá bude tlačiť štítky čiarových kódov s hmotnosťou, odporúčame vám jedinú implementovanú „offline“ váhu MOTEX ML.

Platobný terminál

Platby kartou sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie, preto sa platobný terminál stáva neodeliteľnou súčasťou pokladničného hardvéru.

Platobný terminál

Aj s programom POHODA môžete využívať platobné terminály. Stačí si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Použiť môžete platobný terminál akejkoľvek spoločnosti. Platobné terminály Slovenskej sporiteľne a Tatra banky je možné obsluhovať cez program POHODA. Ostatné platobné terminály sa obsluhujú manuálne bez prepojenia s programom POHODA.

Externým dodávateľom platobných terminálov Ingenico je spoločnosť GlobalPaymets člen skupiny Erste Group. Výhodou integrácie platobných terminálov Ingenico od firmy GlobalPayments je podpora a generovanie avíz s identifikáciou jednotlivých platobných kartových transakcií bez závislosti na konkrétnej banke.

Banka
Podporovaný terminál
Slovenská sporiteľňa
Verifone VX 510
Verifone VX 520
Ingenico ICT220
Tatra banka
Verifone VX 510
Verifone VX 520