Využite nový Účet POHODA pre bezpečnejšie a pohodlnejšie jednotné prihlasovanie k službám a aplikáciam STORMWARE

1.3 Ak si neviete poradiť

Ak si pri práci s ekonomickým systémom POHODA nebudete vedieť poradiť, môžete využiť nasledujúce informačné zdroje:

Internetovú verziu tejto príručky nájdete na adrese www.stormware.sk/prirucka-pohoda-online

PRÍRUČKY. Príručka užívateľa, ktorú práve čítate, je základnou súčasťou dokumentácie k produktu POHODA. Obsahuje množstvo informácií dôležitých hlavne pre začínajúcich užívateľov. Predtým ako do programu zavediete vlastnú firmu a začnete účtovať „naostro“, odporúčame zoznámiť sa najprv s touto príručkou.

POMOCNÍK. Program POHODA obsahuje bohatého interaktívneho pomocníka. Stačí stlačiť kláves F1 a objaví sa stránka so základným popisom otvorenej agendy a hypertextovými prepojeniami na všetky súvisiace texty. Vždy tak máte k dispozícii kompletnú dokumentáciu.

Pri zapisovaní dokladov môžete navyše využiť ďalšieho pomocníka, a to kontextového pomocníka ku každému políčku formulára, v ktorom sa momentálne nachádza kurzor. Tohto pomocníka vyvoláte klávesovou skratkou CTRL+F1.

Okrem kontextového pomocníka je k dispozícii obsah a abecedný register spracovaných tém pomocníka, ktorý je prístupný cez povel Témy pomocníka z ponuky Pomocník. Ak neviete, ako využiť všetky možnosti pomocníka, použite povel Ako používať pomocníka.

VIDEONÁVODY. Na adrese www.stormware.sk/videonavody sú pripravené videonávody, ktoré poslúžia ako začínajúcim, tak skúsenejším užívateľom. Ukazujú vybrané základné funkcie a pracovné postupy, ale i zložitejšie operácie účtovného i technického charakteru v systéme POHODA. Galériu videonávodov priebežne dopĺňame s ohľadom na časté otázky užívateľov programu POHODA.

E-LEARNING POHODA – krok za krokom. Predovšetkým pre začínajúcich užívateľov je pripravený 9-dielny videokurz, ktorý ich zoznamuje s programom POHODA, s jeho ovládaním, možnosťami a niektorými užitočnými funkciami. Spustiť si ho môžete na www.stormware.sk/e-learning-pohoda. Jednotlivé lekcie môžete absolvovať kedykoľvek a zadarmo.

FAQ NA INTERNETE. Odpoveď na nejaké otázky môžete nájsť tiež na internetových stránkach www.stormware.sk/podpora/faq/. FAQ na internete predstavujú databázu najčastejších otázok užívateľov programu POHODA. Pre rýchle nájdenie požadovanej odpovede slúži fulltextové vyhľadávanie. Odporúčame sledovať časté otázky na spomínanom internetovom odkaze, pretože je pravdepodobné, že tu nájdete odpoveď na svoju otázku.

DISKUSNÉ FÓRUM V ZÁKAZNÍCKOM CENTRE. Ďalším miestom, kde môžete nájsť odpoveď na svoju otázku, je diskusné fórum s príspevkami užívateľov.

Tip pre vašu prácu

Ak budete práve pracovať v programe POHODA, môžete využiť povely Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ), Videonávody, Príručka užívateľa Diskusné fórum, ktoré nájdete pod ikonou s miestnym pomocníkom Ak si neviete poradiť v nástrojovej lište. Uvedené povely vám zobrazia témy podľa toho, v akej agende programu POHODA sa práve nachádzate.

Ak vo svojom profile v Zákazníckom centre uvediete telefónne číslo, z ktorého budete na našu zákaznícku podporu pravidelne volať, nemusíte už zadávať svoje ID zákazníka. Systém váš hovor rozpozná a automaticky vás spojí s niektorým z odborných konzultantov.

ZÁKAZNÍCKA PODPORA. V prípade, že stále nebudete mať všetky potrebné informácie, obráťte sa na tím zákazníckej podpory. Náš tím odborníkov môžete kontaktovať týmito spôsobmi:

  • Telefonická podpora: pracovníci telefonickej podpory sú vám k dispozícii počas pracovných dní od 8:00 do 16:00 hod. Pri kontakte so zákazníckou podporou budete vyzvaní k oznámeniu identifikačného čísla (ID) zákazníka.
  • E-mailová podpora: Takto prijaté otázky sú spracovávané nezávisle na obsadenosti telefónnych liniek. Použitie tejto formy odporúčame najmä v prípade väčšieho počtu otázok. Svoju odpoveď môžete obdržať veľmi rýchlo a tiež lacnejšie ako telefonicky. V otázke nezabudnite uviesť svoje ID zákazníka.

ŠKOLENIA A KONZULTÁCIE. Účasťou na školení značne urýchlite úspešné nasadenie nového ekonomického systému. Ak nemôžete z časových dôvodov čakať na voľné termíny odborných školení, využite možnosti individuálneho zaškolenia.

ONLINE KURZY. Klasické školenia majú výhodu v tom, že sa vám naši lektori môžu venovať individuálne a zodpovedia všetky vaše otázky. Z pohodlia domova či kancelárie si však môžete vyskúšať i skrátenú alternatívu školenia v podobe natočeného videa. Viac informácií o online kurzoch a ich aktuálnej ponuke nájdete na www.stormware.sk/skoleni/online-kurzy/.